1. Doğu Dahiliye Kongresi

7-9 Ekim 2022, Diyarbakır

DAHUDER (Dahiliye Uzmanları Derneği) ve GİHAD (Güneydoğu İç Hastalıkları Derneği) işbirliği ile 7-9 Ekim 2022 tarihlerinde Wyndham Garden Diyarbakır Otel’de düzenlenen 1. Doğu Dahiliye Kongresi’nde, dahiliye alanındaki güncel gelişmeleri, tartışmaları ve siz değerli meslektaşlarımızla bir arada gerçekleştidiğimiz için mutluyuz.


KAYIT OLBİLDİRİ GÖNDER
Kayıt – Konaklama

Kongremiz için çeşitli kayıt ve konaklama seçenekleri belirledik. İlkini gerçekleştirdiğimiz 1. Doğu Dahiliye Kongresi’ni 250’nin üzerinde hekim, davetli konuşmacı ve firma temsilcisi ile tamamlamadık.


DAHA FAZLA


Kongre Nerede Gerçekleşecek?

Kongremiz, tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Mezopotamya ve Anadolu’nun kesişme noktasında yer alan, günümüzde Türkiye’nin en canlı ve önemli şehirlerinden Diyarbakır’da gerçekleştirilmiştir..


DAHA FAZLA


Bilimsel Program

Bilimsel programımızda semptom ve hastalıkların yanında diyabet, hipertansiyon ve tiroid gibi önemli kronik hastalıklar da güncel kılavuzlar doğrultusunda konusunda uzman hekimler tarafından konuşulmuş ve 20 sözel bildiri başarı ile sunulmuştur.


DAHA FAZLA


Önemli Tarihler Neler?

  • Kongre Tarihi: 7-9 Ekim 2022
  • Kongre Yeri: Diyarbakır
  • Erken Kayıt: 12 Eylül 2022
  • Bildiri Gönderim: 4 Eylül 2022 (uzatıldı-son çağrı)
  • Bildiri Sonuçları: 9 Eylül 2022
Teşekkür Ederiz

Kongremizi Tamamladık

Değerli Dahiliye Uzmanları;

Güneydoğu İç Hastalıkları Derneği’nin en önemli kuruluş amaçlarından olan “Dahiliye uzmanını ilgilendiren konularda bilimsel ve sosyal faaliyetler yürütmek, eğitime katkı sağlamak, eğitimi yaygınlaştırmak, kolaylaştırmak, bilgi üretmek, yaymak, eğitimde rolü olan kişilerin bilimsel araştırmalarına ve kişisel gelişimine destek olmak”   söylemiyle 1. Ulusal Dahiliye Kongresi’ni 07-09 Ekim 2022 tarihleri arasında Wyndham Garden Diyarbakır Otel’de gerçekleştirmekden mutluluk duyduk..

En çok uzman hekimin olduğu ve ilk branşlaşan dallardan biri olan dahiliye uzmanları hastaya bütüncül yaklaşımla bakan, hikayesinden laboratuvarına tüm ayrıntılara bakan, diagnostik hekimlerdir. Branşımızın ne kadar gerekli olduğu pandemi döneminde net olarak görülmüştür. Sağlık sisteminin temellerinden olan ve her daim güncel olması gereken branşımız mensuplarına daha lokal bir alanda yaklaşmak ve bir araya getirmek amacı ile bu toplantımızı başarı ile gerçekleştirdik. Toplantımızda dahiliye polikliniklerinde sık karşılaşılan semptom ve hastalıkların yanında, bir dahiliye uzmanının çok iyi bilmesi gereken diyabet, hipertansiyon ve tiroid gibi önemli kronik hastalıklar da güncel kılavuzlar doğrultusunda konuşulmuş ve tartışılmıştır. Bu sunumlarda ayrıca dahiliye branşına yıllarca emek vermiş ve birçok uzman yetiştirmiş olan hocalarımızın tecrübelerinden de yararlandık.

Toplantımız esnasında özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesindeki dahiliye uzmanlarımız ile Türkiye’ nin dört bir köşesinden gelen misafirlerimizi interaktif bir şekilde katılımlarını sağladık. Böylece, birlikte çok daha kuvvetli bir dahiliye hedefine ulaşmak için bir adım daha atmış olduk.

Ayrıca kongremiz kapsamında gönderilen 20 sözel bildiri de sözel bildiri sahipleri tarafından başarı ile sunulmuştur.

Dahiliye uzmanlığını geliştirmek için çıktığımız bu yolda sizleri de kongremizde görmekten mutluluk duyduk.

Saygılarımızla,
Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Kongre Başkanı
Doç. Dr. İhsan SOLMAZ


1. Doğu Dahiliye Kongresi

Foto
Galeri


Kongre Oteli
Wyndham Garden Diyarbakır Otel

Wyndham Garden Diyarbakır Otel, tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Mezopotamya ve Anadolu’nun kesişme noktasında yer alan, günümüzde Türkiye’nin en canlı ve önemli şehirlerinden biri olan Diyarbakır’da misafirlerine eksiksiz bir konaklama tecrübesi sunuyor.


Eşsiz bir deneyim

Wyndham Garden Diyarbakır Otel, Türkiye’nin en canlı ve önemli şehirlerinden biri olan Diyarbakır’da misafirlerine eksiksiz bir konaklama tecrübesi sunuyor.
Odalar

Diyarbakır konaklamanızın kusursuz geçmesi için her şeyin düşünüldüğü Wyndham Garden Diyarbakır Otel’in otel odaları yörenin kültüründen izler taşıyan detayları modern ve lüks tasarımla bir araya getiriyor.
Yeme – İçme

Wyndham Garden Diyarbakır Otel, Diyarbakır’ın yeme içme kültürünü ve sevilen lezzetlerini tatmak için şık ve zarif bir ortam sunuyor.İletişimde
Kalın

Kongre bültenimize e-posta adresinizle kayıt olarak gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?


    312 466 70 00


    Kongre ile ilgili Bahar Kul ile hemen iletişime geçebilirsiniz.