2. Doğu Dahiliye Kongresi

6-8 Ekim 2023, Diyarbakır

DAHUDER (Dahiliye Uzmanları Derneği) ve GİHAD (Güneydoğu İç Hastalıkları Derneği) işbirliği ile 6-8 Ekim 2023 tarihlerinde Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi, Diyarbakır’da düzenlenecek 2. Doğu Dahiliye Kongresi’nde, dahiliye alanındaki güncel gelişmeleri tartışmayı ve siz değerli meslektaşlarımızla bir arada olmayı ümit ediyoruz.


ÖZET BİLDİRİLER KİTABI
HoursMinutesSeconds

Kayıt – Konaklama

Kongremiz için çeşitli kayıt ve konaklama seçenekleri belirledik. Kayıt ve konaklama bilgilerini inceleyerek tercihinize uygun seçenekleri belirleyebilirsiniz. Erken kayıt avantajından faydalanmanızı rica ederiz.


DAHA FAZLA


Kongre Nerede Gerçekleşecek?

Kongremiz, tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Mezopotamya ve Anadolu’nun kesişme noktasında yer alan, günümüzde Türkiye’nin en canlı ve önemli şehirlerinden Diyarbakır’da gerçekleştirilecektir.


DAHA FAZLA


Bilimsel Program

Bilimsel programımızda semptom ve hastalıkların yanında diyabet, hipertansiyon ve tiroid gibi önemli kronik hastalıklar da güncel kılavuzlar doğrultusunda konusunda uzman hekimler tarafından konuşulacaktır.


DAHA FAZLA


Önemli Tarihler Neler?

  • Kongre Tarihi: 6-8 Ekim 2023
  • Kongre Yeri: Dicle Üniversitesi, Diyarbakır
  • Erken Kayıt: 20 Eylül 2023 (Uzatıldı)
  • Bildiri Gönderim: 17 Eylül 2023 (Uzatıldı)
  • Bildiri Sonuçları: 25 Eylül 2023 (Uzatıldı)
Hoş geldiniz

Kongreye Davet

Değerli Dahiliye Uzmanları;

Güneydoğu İç Hastalıkları Derneği’nin en önemli kuruluş amaçlarından olan “Dahiliye uzmanını ilgilendiren konularda bilimsel ve sosyal faaliyetler yürütmek, eğitime katkı sağlamak, eğitimi yaygınlaştırmak, kolaylaştırmak, bilgi üretmek, yaymak, eğitimde rolü olan kişilerin bilimsel araştırmalarına ve kişisel gelişimine destek olmak”   söylemiyle 2. Doğu Dahiliye Kongresi’ni 6-8 Ekim 2023 tarihleri arasında Dicle Üniversitesi, Kongre Merkezi’nde, Diyarbakır’da gerçekleştireceğiz.

En çok uzman hekimin olduğu ve ilk branşlaşan dallardan biri olan dahiliye uzmanları hastaya bütüncül yaklaşımla bakan, hikayesinden laboratuvarına tüm ayrıntılara bakan, diagnostik hekimlerdir. Branşımızın ne kadar gerekli olduğu pandemi döneminde net olarak görülmüştür. Sağlık sisteminin temellerinden olan ve her daim güncel olması gereken branşımız mensuplarına daha lokal bir alanda yaklaşmak ve bir araya getirmek amacı ile bu toplantımızı planladık.

Toplantımızda dahiliye polikliniklerinde sık karşılaşılan semptom ve hastalıkların yanında, bir dahiliye uzmanının çok iyi bilmesi gereken diyabet, hipertansiyon ve tiroid gibi önemli kronik hastalıklar da güncel kılavuzlar doğrultusunda konuşulacaktır. Bu sunumlarda ayrıca dahiliye branşına yıllarca emek vermiş ve birçok uzman yetiştirmiş olan hocalarımızın tecrübelerinden de yararlanacağız.

Toplantımız esnasında özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesindeki dahiliye uzmanlarımız ile Türkiye’ nin dört bir köşesinden gelecek misafirlerimizi interaktif bir şekilde katılımlarını sağlayacağız. Böylece, birlikte çok daha kuvvetli bir dahiliye hedefine ulaşmak için bir adım daha atmış olacağız.

Dahiliye uzmanlığını geliştirmek için çıktığımız bu yolda sizleri de kongremizde görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,
Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Kongre Başkanı
Doç. Dr. İhsan SOLMAZKongre Merkezi
Dicle Üniversitesi, Diyarbakır

Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi, dünya standartlarında teknolojik altyapısı, deneyimli kadrosu ve misafirlerine sunduğu benzersiz hizmet kalitesi ile ulusal ve uluslararası kültür ve kongre merkezidir.

2 Kat ve 20.000 m2 ‘lik alana sahip olan Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi, ulusal ve uluslararası kongreler, konferanslar, sempozyumlar, şirket toplantıları, fuarlar, sergiler, konserler, müzikaller, tiyatro ve film galaları gibi her türlü sosyal, kültürel ve profesyonel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.
İletişimde
Kalın

Kongre bültenimize e-posta adresinizle kayıt olarak gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?


    312 466 70 00


    Kongre ile ilgili Bahar Kul ile hemen iletişime geçebilirsiniz.